Мій сайт
Головна | | Реєстрація | Вхід
Четверг
02.05.2024
17:52
Вітаю Вас Гость | RSS
Головна » 2009 » Сентябрь » 21 » Як доглядати за акваріумом
22:07
Як доглядати за акваріумом

Розміщення акваріума...

 

Важливий етап створення сприятливих умов для риб і рослин. Природне освітлення дуже сприятливо для рослин. Припустимо, ви маєте вікна на всі сторони світла. У такому разі пропоную відразу відмовитися від східного, північно-східного і північного напрямів, оскільки в цій стороні сонце з ранку стоїть низько, даючи прямі промені і неминуче викличе розквіт водоростей на стінках, не говорячи вже про самопочуття риб. Крім того, північ протягом дня сильно затемнена. Решта напрямів, в основному, дає мякорозсіяне світло протягом всього дня. Особисто мені більше подобається південний напрям, де сонце стоїть високо над горизонтом і літом і зимою. Якщо ж ваш вибір обмежений, то можна добитися нормальних умов і на сході, розташувавши акваріум біля стіни не залитої сонцем(у східній кімнаті - північна стіна)

 

Годування...

 

Основними видами кормів є живі, заморожені і сухі. Їх живильна цінність змінюється у відповідному порядку. Дорослу рибу бажано годувати в основному живим кормом. Хочу відмітити, що за даними багатьох авторів, раціон риб в дикій природі складає не менш 15-ть видів живого корму, не рахуючи рослинного. Звідси витікає, що годувати рибу одним трубочником шкідливо, тим паче, що забарвлення, самопочуття і репродуктивна здатність її залежить від якості годування. Рекомендую чергувати мотиль, коретру і трубочник в живому вигляді, підгодовувавши збалансованим сухим кормом. Проте, добавки рослинного корму в раціон частково рослиноїдних риб обов'язкові. Як рослинна добавка можна використовувати обшпарене листя салату, шпинату і іншої зелені. Годувати рибу краще не перегодовувавши, так, щоб частинки корму не осідали на дні. Частота годування дорослої риби - 1 раз на добу.

 

Догляд за акваріумом...

 

Складність і частота догляду за акваріумом залежить від густини населеності акваріума і, як не дивно, від його розміру - чим більше акваріум, тим легший догляд.

 

Очищення акваріума...

 

Тут проводяться постійні і періодичні заходи. До перших відноситься фільтрація, до других - підміна води, чищення укриттів і стінок. Фільтрація - процес автоматизований, і щоб не мучитися, краще придбати фильтр-помпу включати на весь день і лише зрідка промивати фільтруючий елемент. Фільтри-помпи бувають внутрішніми і зовнішніми, про їх переваги і недоліки розпитайте продавця вашого зоомагазину і зробіть свій вибір. Підміну води проводять зазвичай раз в дві неділі, замінюючи 10 - 30 % води на свіжу(я заміняю 10% кожного місяця). Ніколи не міняйте відразу всю воду! Це приведе до екологічного дисбалансу і сильного помутніння води. Якщо все ж таки необхідно спорожнити весь акваріум, то запасіть частину старої води і додайте спочатку, а потім - свіжу. При цьому мікрофлора швидше адаптується і не буде спалахів бактерій. У підтримці екологічної рівноваги позитивну роль грають також рослини і грунт. Очищення укриттів, стінок і фільтру проводиться з потреби. Для чищення стінок від водоростей можна використовувати скребок або щільну штучну тканину. Для очищення укриттів (горщиків, коряг) чудово підійде стара зубна щітка.

Утримування і догляд за акваріумом і рибками

July 26th, 2007

 

Взагалі не так уже важко в пориві наснаги обладнати новий акваріум. У перші дні він навіть буде в більшому або меншому ступені відповідати Вашим бажанням і поданням. А потім, спочатку зовсім непомітно,

почнуться різні зміни, одні з яких Ви приймете з радістю, інших - із прикрістю. Всі тварини й рослини володіють однією загальною властивістю: вони не можуть залишатися в первісному стані, а безупинно змінюються. Вони живуть, а це означає, що вони вступають у взаємодію з навколишнім середовищем (у нашому випадку це акваріум) і, змінюючись самі, безупинно змінюють і своє оточення. Необхідно піклуватися про те, щоб всі ці процеси відбувалися в потрібному нам напрямку, а для цього ми повинні доглядати за акваріумом.

Нетерпіння - лютий ворог нашого акваріума, про це ми розповідали й раніше. Звичайно, кожному хочеться якнайшвидше досягти наміченої мети. Вам здається, що рослини ростуть недостатньо швидко, та й придбані недавно рибки підростають томливо повільно. Ви дістаєте мінеральні солі для добрива рослин і рясно присмачуєте ними ґрунт в акваріумі. Ви сподіваєтеся цим допомогти росту рослин і тварин, а на ділі порушуєте ті природні процеси розвитку, у результаті яких тільки й може вийти бездоганний по чистоті й красі акваріум. Отже: надлишок завжди шкідливий ! Погано, якщо Ви безупинно возитеся у своєму акваріумі. Доглядати за ним потрібно тільки в такому ступені, у який це безумовно необхідно. Чим менше часу й праці Ви на це затрачуєте, тим краще. Помнете, що будь-яке втручання у внутрішнє життя акваріума може порушити природні біологічні процеси, стурбувати риб і перешкодити росту рослин. Те ж ставиться і до годівлі. Занадто рясна годівля є причиною більшості порушень життя акваріума. Помутніння й псування води, розвиток водоростей, розлад травлення риб і їхніх захворювань - все це може бути наслідком надмірної, рясної годівлі. Коротше кажучи, якщо у Вашому акваріумі щось не в порядку, то причину варто шукати в основному не у тваринах і рослинах, та насамперед у самому собі.

Запам’ятаєте саме головне - якнайменше турбуйте мешканців акваріума, обмежуйтеся лише необхідним втручанням у їхнє життя. І ще необхідно пам’ятати, що якщо Ваше акваріумне господарство складається з декількох акваріумів, то для кожного необхідно мати свій інвентар, для того, щоб виключити можливість занесення хвороботворних мікробів, водоростей і т.п.

Згодом Ви навчитеся правильно доглядати за акваріумом і зрозумієте, що для цього потрібно не набагато більше праці й часу, чим для догляду за Вашими квітами на підвіконні. Але колись потрібно уважно вивчити ті вказівки або наставляння, називайте це як хочете, які ми приводимо нижче.

Кілька простих операцій щодня позбавлять Вас від більшої турботи й прикростей, та й Ваша господарка будинку (справедливо помітити) не буде обурюватися Вашою постійною метушнею з водою. Ваше втручання в життя добре налагодженого й функціонуючого акваріума повинне бути природним і малопомітним.

Основне правило: краще робити кілька простих операцій щодня , чим генеральне чищення раз у два місяці. Чим менше й рідше Ви турбуєте тварин і рослини, тим краще вони себе почувають. Щоденні операції, що рекомендують нами, не можна вважати втручанням у життя акваріума. Якщо ж його нормальний біологічний стан або порушилося, то відновити його без генерального збирання неможливо. У цьому випадку потрібно починати із самого початку - з переустаткування акваріума, і можна представити, як важко доводиться рибам і рослинам, якщо такі струси повторюються кожні кілька тижнів. При таких генеральних збираннях не тільки створюються непотрібні безладдя й занепокоєння, але й сам власник акваріума ризикує після двох-трьох таких чищень втратити всякий інтерес до акваріума, що, на його думку, вимагає занадто багато турботи. Радість захоплення Ви збережете тільки в тому випадку, якщо будете щодня стежити за процесами, що відбуваються в акваріумі, і вчасно, але обережно робити необхідні операції, щоб відновити в ньому біологічна рівновага. Про те, що й коли потрібно робити, Ви прочитаєте нижче. Тільки не потрібно боятися цього. Насправді всі набагато простіше, ніж здається, і незабаром Ви заметете, що наші ради, назвемо їх тепер так, допоможуть Вам завжди містити акваріум у чистоті й порядку. Неохайність, нетерпіння й надмірна ретельність - от люті вороги Вашого акваріума. Якщо Ви позбудетеся від них, то акваріум завжди буде доставляти Вам тільки радість.

Акваріум - це просто

 

Опубліковано: 25 жовтня 2008 року

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Я прочитав

 

При правильному початку догляд за акваріумом зводиться до 30-60 хвилин на  тиждень залежно від його об'єму. У випадку з акваріумом як не можна краще підходить англійська приказка: хороший початок - половина справи. Перш ніж йти в зоомагазин, наведіть довідки про види риб, їх потреби, поведінку і умови оптимального утримання. Моя порада: не зважайте на консультації продавця. Ви зрозумієте чому, коли буде вже пізно...

 

В першу чергу купуються: сам акваріум (об'єм якого завжди безпосередньо залежить від кількості і вигляду риб, але бажано від 60 літрів), устаткування, грунт і водні рослини. З устаткування слід згадати: спеціальний акваріумний термометр, сачок, сифон для грунту, лампи, фільтр, обігрівач і компресор.

 

Що стосується фільтру з компресором, то частіше можна обійтися першим, оскільки більшість сучасних фільтрів включають функцію аерації води. Проте для риб, вимогливих до високого вмісту кисню (золоті рибки, цихліди) компресор як додаткова аерація буде необхідний.

 

Грунт. Для більшості риб підійде грунт фракції 3-5 мм. Купуйте натуральний, не фарбований грунт нейтральної властивості (наприклад, кварц). Не засипайте дуже дрібного грунту, його засмічення приводить до гниття відходів життєдіяльності риб. Якщо ви хочете зробити травник (акваріум з акцентом на рослинний світ), то шар грунту має бути не менше 5 см. Для звичайних акваріумів підійде шар в 2-5 см.

 

Рослини. Вибирайте будь-які, які вам сподобаються, проте майте на увазі, що деяким рослинам потрібно багато світла, а також те, що є види риб, із задоволенням поїдаюче ніжне листя рослин, тому беріть твердолисті.

 

Коли основні покупки будуть зроблені, займіться установкою акваріума. Якщо ви придбали комплект із спеціальною підставкою, то потрібно лише встановити акваріум на рівну поверхню підлоги. Якщо ж немає, то виберіть стіл або тумбу, досить міцну для того, щоб витримати вагу акваріума з водою і устаткуванням. При необхідності укріпіть  підставку. Далі ваші дії діляться на декілька етапів.

-------

День 1

 

Промийте акваріум водою з содою. Потім засипте грунт з нахилом до задньої стінки, а спереду залиште тонкий шар. Встановите устаткування, слідуючи інструкціям. Залийте акваріум водою. Якщо об'єм акваріума більше 60 літрів, то заливайте воду поступово, в декілька підходів. Світло не включайте.

 

День 2

 

Подрежьте коріння рослин і посадіть  їх в грунт. Починайте включати світло на 4-6 годин на добу.

 

День 10

 

Тривалість світлового дня в акваріумі - 8-10 годин на добу. Купіть самих невибагливих з вибраних вами риб. Пакет, в якому знаходяться куплені риби, помістите в акваріум так, щоб верхня частина була над водою. Додайте акваріумну воду маленькими порціями в пакет з інтервалом 5-10 хвилин. Коли пакет буде заповнений водою повністю, зловіть риб сачком і помістите їх в акваріум. Пакет приберіть, воду з нього у жодному випадку не лийте в акваріум.

 

День 15

 

Способом, описаним вище, поміщайте в акваріум всіх риб, що залишилися.

 

Протягом першого місяця прагніть не вносити жодних змін. В цей час відбувається налагодження біологічної рівноваги в акваріумі. Стежите за станом рибок, за їх апетитом.

 

Через місяць приходить час почати повноцінний щотижневий догляд за акваріумом, який включає:

Чищення грунту за допомогою сифона. Сифон всмоктує продукти життєдіяльності риб і рослин і частину води, перемішуючи грунт. Проводити цю процедуру необхідно в місцях, вільних від рослин.

Часткову заміну води. При чищенні грунту віддаляється частина води. Замість неї ви поповнюєте приблизно 30% об'єму акваріума новою водою. Вона має бути відстояна протягом доби. При великих об'ємах акваріума додайте водопровідну воду, заздалегідь порівнявши температуру з акваріумною водою.

Чищення скла. Її можна проводити за допомогою звичайної губки, або за допомогою спеціального скребка.

 

Не перегодовуйте риб. Це приводить до розвитку ожиріння. Крім того, не з'їдені залишки корму розкладатимуться у воді, що викличе її псування. Годування не повинне перевищувати 5 хвилин. Дайте спочатку одну маленьку порцію корму, і після|потім| її з'їдення - наступну.

 

Як бачите, щотижневий догляд за акваріумом досить простий, головне - правильно почати, слідуючи інструкціям вище.

 

Успіху вам у утримуванні акваріума і хай ваші рибки завжди будуть здорові!

Акваріумні рибки не потребують клопіткого догляду       ---

Про те, як правильно доглядати за акваріумними рибками, розповідає генеральний директор зоомагазину «Сакура» Олесь Лазарець-Книш.

– Як правильно доглядати за рибками в акваріумі?

– Спершу слід придбати просторий акваріум, фільтр та термонагрівач. Звісно, можна користуватися й звичайним нагрівачем – він значно дешевший, але й нагріває воду в залежності від кімнатної температури. Якщо, до прикладу, влітку у кімнаті 25 градусів, нагрівач, що вам слугував взимку, рибу зварить. Тож вам все одно доведеться його замінювати у відповідності із сезоном. А термонагрівач зберігає постійну температуру води, незалежно від сезону й кімнатної температури, тим самим забезпечує здоров’я вашій рибі. Оптимальна температура води в акваріумі практично для всіх видів риб – від 24 до 36 градусів. Вода часто не міняється, бажано раз в тиждень підмінювати третю частину води і мити раз в тиждень фільтр.

– Чи обов’язково купувати в акваріум водорості і скільки вони коштують?

– Водорості – лише декоративний елемент. Рослини в акваріумі можуть бути штучні або натуральні, для риби це не відіграє жодного значення. Ціни на водорості різні – від двох гривень за гілочку до 100 гривень за кущик. Та якщо ставити живі рослини, необхідне світло. Власне для риби світло взагалі не потрібне. Головне – температура води та повітря. А ще важливо, щоб риба не стояла біля вікна – сонце потраплятиме на акваріум, а від цього зеленітиме вода.

– Як правильно вибрати акваріум?

– Розмір може бути будь-яким, але простіше доглядати за акваріумом, котрим має понад 100 літрів, у малому важко підтримувати біофлору. Гадаю, що на сьогодні день найкращі акваріуми виробляють у Китаї. В більшості цих акваріумів вбудовані зовнішні фільтри, підставки під акваріуми.

– Чим і як часто слід підгодовувати рибу?

– Корм підбирають рибі за видом. Що ж до режиму підкормки, на це у кожного своя думка. Я вважаю, що раз на день цілком достатньо, адже риба в природі кожен день все одно не їсть, вона не здатна так часто здобути собі корм. Риба, що не поїла сьогодні, завтра припливе поїсти першою. Від голоду риба не здохне. А перегодуєш, почне мутніти вода. Такі ж види, як золоті рибки, будуть їсти доти, доки не здохнуть.

 

 

 

акваріум

Років 6-7 назад у мене був невеличкий прямокутний акваріум, де жили маленькі рибки, соми та равлики чорні :) . Проходив час, рибки старіли, вмирали, а нових ніхто не купував, та й з часом сам акваріум розбився. Тому в сімейній нараді було вирішено, що рибок нам не потрібно… Але от місяців два назад, я ходив по зоомагазині вибираючи корм для своїх папуг і мій погляд зупинився на великому (величезному) акваріумі з багатьма великими рибами… Ех, що я відчув в той момент! Чомусь так захотілося придбати його. Це бажання не покинуло мене і досі, тому планую найближчим часом здійснити задумане, а вам дорогі друзі дам декілька порад по догляду за акваріумом (власні спостереження, дещо з книжки про рибок і інформація яку знайшов в інтернеті).

Догляд за акваріумом має бути грамотним, регулярним і по можливості мінімальним. Він включає: контроль за станом риб, вилов хворих, видалення мертвих, посадку нових, годування риб, догляд за акваріумними рослинами, контроль за станом акваріумної техніки, чищення акваріума, часткову зміну води та інше. Розрізняють щоденний, періодичний та сезонний догляд за акваріумом.

Щоденний догляд.

Щодня оглядаючи акваріум, особливу увагу приділіть роботі приладів освітлення, обігріву. Перед годуванням улюбленців подивіться на їх стан. Здорові риби рухомі, не стискають плавників, не гойдаються, на тілі не повинно бути плям, виразок, висипу. Годування треба проводити в декілька прийомів, наприклад, вранці і увечері. Кількість корму, що дається за один раз, має бути такою, щоб риби з’їли його протягом 20 хв.

Періодичний догляд.

Передбачає чищення акваріума, догляд за рослинами, часткову заміну води і деякі інші роботи: з акваріума знімають покривне скло, відключають прилади, чистять дно, очищають переднє скло від нальоту солей і водоростей, м’яко розрівнюють поверхню ґрунту, доливають в акваріум свіжу воду, тощо.

Сезонний догляд. Здійснюється навесні і восени.

Навесні: зменшити потужність обігрівачів і штучного освітлення, ретельно почистити акваріум, помити всі прилади, видалити старі рослини.

Восени: перехід акваріума на зимовий режим. Збільшити потужність освітлення й обігрівача. Перевірити справність терморегулятора і компресора.

Дотримуйтесь цих правил, і ваш акваріум завжди буде в порядку!

Ви вже достатньо багато знаєте про акваріум - про покупку самого акваріума і всього, що потрібне для його повноцінного функціонування, ми розповідали в попередніх статтях.
   Але акваріум - це не просто ємність з рибками. Це мікросередовище, з характерною нею флорою і фауною. І для щоб підтримувати всі елементи цього мікросвіту в гармонії, із самого початку слід правильно організувати життя акваріумних мешканців, підготувати сам акваріум, стежити і підтримувати його в такому стані і надалі.

З доглядом за акваріумом справиться навіть дошкільник (правда спочатку йому потрібна буде допомога дорослих для запуску акваріума). Залишити акваріум зовсім без нагляду, скажімо, на час відпустки, також не є проблемою.
   
   Запуск акваріума

   
   Найвідповідальніший момент в житті акваріума - це його запуск. Грамотно запущений акваріум згодом вимагає мінімум відходу.
   Отже, акваріум вже встановлений на своєму місці. Він чистий зсередини (особливо від миючих засобів і іншої хімії).
   
   Спершу заллємо в нього сантиметрів на 10 підготовленої води. Заливати бажано не сильним струменем, плавно, і так щоб навколо було сухе (якщо раптом протече акваріум, щоб це було відразу помітно). У цю воду акуратно, щоб не пошкодити дно акваріума, укладаємо грунт. Частина дрібного грунту, і ті крупні камені, які Ви не збираєтеся закопувати, поки що відкладемо. На грунт доллємо води десь до половини, максимум до 2/3 акваріума (щоб при активних діях усередині вода не випліскувалася). Встановимо грот (якщо є), розмістимо устаткування (тільки розмістимо, включати ще рано!!!).
   
   Тепер можна приступати до посадки акваріумних рослин. Пальцями викопуємо ямку, в неї укладаємо коріння рослини (при цьому його треба притримувати, щоб не поплило), засинаємо грунтом. Додаємо зверху трохи грунту з відкладеного, можна крупних каменів - для фіксації. Прагнемо не закопувати в грунт листя - краще за них обірвати. Садимо рослини якомога глибше - щоб рибам було складніше їх викопати. Під годівницею UAsol радить нічого не садити - і грунт тут зазвичай брудніше, і риби будуть в нім активніше ритися. Біля фільтру і компресора ж садити можна тільки рослини з гнучким листям, приділивши посилену увагу їх закріпленню.
   
   Після повної висадки рослин і викладення каменів можна долити воду в акваріум доверху (тобто до такого рівня, щоб при закритій кришці не була видна поверхня води). Лити треба тонкою цівкою, краще на дах грота або на годівницю, чим просто у воду - щоб не розмивати грунт. Ось тепер можна підключити все устаткування - і милуватися отриманим результатом.
   Риб поки що запускати не можна - акваріум повинен відстоятися, щоб в нім сформувався потрібний мікроклімат. У класичному варіанті - тиждень, але процес можна прискорити за допомогою капсул з мікрофлорою - типу біостартер або біокорін. Можна також (якщо є така можливість) вимочити губку вже добре і довго працюючому акваріумі, або узяти з нього декілька літрів води - і влити це в новий акваріум. Тоді можна відстоювати всього 2-3 дні.
   
   І ось нарешті наступив чарівний день запуску живності в акваріум. Тут взагалі все просто - перелити разом з тією водою, в якій додому принесли, не допускаючи різкого градієнта температур (тобто якщо з холодної вулиці, то має сенс почекати, поки вода з рибами прогріється хоч би до кімнатної температури). Якщо в процесі риба виплигнула за межі акваріума - потрібно її швидко схопити руками (краще мокрими) і встановити на місце. Швидше всього через пару хвилин вона і забуде про свою пригоду.
   
   Повсякденний догляд за акваріумом

   
   Щоденний догляд за акваріумом простий і доступний навіть дитині.
   Вранці (не по годиннику, а коли Вам зручно) включити світло.
   
   Погодувати риб (при годуванні непогано б перерахувати), переконатися, що ніхто не плаває черевом вгору (якщо така риба виявлена - виловити сачком якнайскоріше). Крім того, бажано подивитися, чи є в акваріумі мальки - їх бажано відсадити, якщо не хочете щоб їх з'їли. Звичайно, правильніше відсаджувати для нересту пари (або для живородящих - тільки мати), але щоб уловити адекватний момент, потрібний деякий досвід.
   
   Хвилини через 15-20 - зібрати сачком з поверхні залишки корму (якщо багато).
   Увечері - знову погодувати, зібрати залишки, вимкнути світло.
   
   Насправді через декілька днів Ви вже навчитеся сипати стільки корму, щоб його встигали з'їсти.
   До речі, про корму. Він буває сухим і живим. Сухий - або на основі дафнії (гаммаруса, мотиля, циклопа, і так далі), або просто сушений «фарш». Зазвичай про нього все написано на упаковці, і підбирати треба виходячи з того, які риби живуть у Вас. Живий же корм буває власне живим і заморожений. Заморожений треба кидати у воду невеликими шматочками, без льоду.
   
   Живий незаморожений - найкорисніший, але з ним більше всього метушні. Ряску і дафнію можна вилити в акваріум відразу всю - вони не псують воду, навіть в деякій мірі очищають. Мотиля можна заморозити, а можна і зберігати живим - у вологій ганчірочці в холодильнику на нижній полиці. Тоді його треба не сипати в отвір годівниці, а викладати в той відділ, де дірочки в дні (потрібного діаметру - щоб черв'ячки пролізали). Мотиль ворушитиметься і поступово просочуватиметься в дірочки - а там його хапатимуть риби. Невеликий передоз нестрашний - поки мотиль в годівниці переважно живий (або зарився в дно), можна його не прибирати. Більше всього метушні ж з люлешником - його зберігають так само, як і мотиля, але потрібно щодня промивати.
   
   Періодично (залежить від моделі) потрібно промивати акваріумний фільтр. Десь раз на місяць потрібно почистити дно акваріума - за допомогою сифона відсисати у відро придонний шар води разом із сміттям, що скупчилося, приділяючи особливу увагу зоні під годівницею. Воду UAsol радить зливати в чисту ємність - в тому випадку, якщо злитиметься дуже багато, можна буде отстоять і за допомогою кухля перелити велику частину води назад в акваріум.
   
   Після того, як дно очищене достатньою мірою, потрібно долити чистої води і промити фільтр. Перед чищенням акваріума (або в процесі, поки відстоюється вода) доцільно поправити рослини (підсадити нові, посадити назад викопані рибами), можливо, переставити грот.
   
   Аварійна ситуація
   Ознаки аварійної ситуації в акваріумі:
   мертві або явно хворі риби;
   сильно каламутна вода;
   нехарактерний запах.
   Що можна зробити:
   спершу не панікувати;
   
   якщо погано одній конкретній рибі, але вода виглядає нормально, то можна відсадити цю рибу в банку з чистою водою (тієї ж температури);
   якщо з водою є проблеми, то зробити позапланову підміну води (до половини об'єму), промити фільтр;
   можна насипати в акваріум смекти - і через півгодини-годину отсифоніть муть, що осіла, і долити чистою водою;
   
   якщо зовсім сумно (багато дохлих риб, або просто достатньо сильний нехарактерний запах) - відсадити всіх живих риб в ємність з чистою водою, акваріум вимити і запустити з нуля (рослини обережно викопати і промити, грунт - вийняти і промити, і так далі).
   
   Від'їзд і акваріум
   
   Акваріум - зовсім не повідець, що прив'язує Вас до будинку. Два-три дні добре налагоджений акваріум здатний функціонувати взагалі без людського втручання - доросла риба може голодувати до тижня без наслідків. Правда до такого краще не доводити, а то вони можуть і канібалізмом зайнятися. Але і для тривалішої відсутності є вихід. Можна попросити кого-небудь з домашніх або сусідів поухажівать за Вашими рибками - тільки навчите цьому завчасно.
   
   Можна і інакше. Існують спеціальні кормові пігулки, що не гниють у воді 2-3 тижні, можна накупити таких і кинути потрібну кількість. Але ще краще купити автоматичну годівницю - пристосування, що висипає порцію корму в акваріум у встановлений Вами час.
   
   Світло в акваріумі можна залишити постійно включеним або постійно вимкненим - залежно від освітленості кімнати з акваріумом. Якщо резерву фільтру не вистачає зазвичай на потрібний термін - можна придбати могутніший фільтр, спеціально для таких випадків. Але при цьому UAsol рекомендує змонтувати вашу систему не в день від'їзду, а хоч би за пару днів - щоб поспостерігати її роботу і переконатися, що Вашим рибам нічого не загрожує під час Вашої відсутності.
   
   Отже, після цього короткого, але достатньо повного курсу Ви однозначно можете вважати себе за підкованого в базових питаннях акваріума. Цих знань вистачить, щоб з будь-якого акваріума, що тільки цікавиться покупкою, і рибок зробити любителя. І що найголовніше, ми сподіваємося, що зуміли закласти у вас подальший інтерес до вдосконалення своїх пізнань.
   Насправді все можливо - варто тільки захотіти!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Водная стихия, полная загадочной жизни, всегда поражала воображение челове-

ка. Океанские просторы и узкие фиорды, горные потоки и речная гладь, большие

и малые озера и непроходимые болота долго и надежно хранили свои тайны.

Иногда рыбацкие сети или штормовые волны слегка приоткрывали занавес неиз-

вестности, но неожиданные трофеи, попадавшие человеку в руки, вызывали

скорее недоумение, задавали подчас больше вопросов, чем давали ответов.

Поэтическое воображение древних собирало обычных морских коньков в упряж-

ки, на которых разъезжали герои античных мифов, нимфы, русалки. Где-то там,

в бездне, кипели битвы и вершились празднества. Гневались боги морей Посей-

дон или Нептун и вызывали штормы, грозившие гибелью рыбакам и прибрежным

селениям. Однако стать очевидцами неведомой подводной жизни могли лишь

персонажи народных преданий, такие, как былинный новгородский герой Садко

или русалочка из сказки Андерсена.

Не один лишь успех в рыбной ловле понуждал человека часами проводить

время у водоема, вглядываться в пучину с крутого обрыва. Не только необычай-

ной красоты подводные пейзажи заставляли путешественников всматриваться

через прозрачный лед в кристально чистые глубины. Человека влекла жажда

открытий. Она толкала энтузиастов на отчаянные эксперименты со всевозмож-

ными дыхательными приборами, подводными лодками, батискафами...

Но человечество шло к познанию и другим путем. На древнеегипетских фресках

возрастом в три с половиной тысячи лет мы видим первые изображения рыб в ис-

кусственных водоемах. Специальные бассейны для невзрачной рыбки — нильс-

кой тиляпии — служили предметом поклонения. Об особом внимании человека

к воде как удивительной обители жизни свидетельствуют изображения рыб на

античных фресках.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Китайское национальное искусство, называемое сегодня аквариумистикой, за

тридцать веков селекции преобразовало невзрачного карася в удивительную

золотую рыбку, послужившую прообразом героини замечательной пушкинской

сказки.

Аквариум, такой, каким мы его знаем сегодня, создал английский натуралист

Уард в 1841 году. Спустя еще 12 лет его изобретение получило современное на-

звание.

В России общества аквариумистов возникли в конце XIX века; их основателями

были выдающиеся русские естествоиспытатели А. П. Богданов, Н. Ф. Золотниц-

кий, Л. А. Шелюжко.

Замечательный биолог и педагог Николай Федорович Золотницкий стал органи-

затором первого клуба аквариумистов-любителей в Москве. Его знаменитые кни-

ги «Аквариум любителя» и «Новые аквариумные рыбы и растения» еще до рево-

люции выдержали три издания, а актуальност

Переглядів: 7328 | Додав: Клик | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 claroinnonS  
0
На мій погляд , ви робите помилку . Пиши мені в лічку .

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Сентябрь 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz